Lecąc z linią Finnair mamy full wygodę

Opublikowane Czerwiec 23, 2015 przez

Już niebawem, bo pod koniec bieżącego roku linia lotnicza Finnair ma wymienić na pokładach większości samolotów długodystansowych (zabierający podróżnych na wczasy w najdalszych regionach świata) wszystkie siedzenia na nowoczesne fotele „full-flat”. Wyposażenie siedzeń w taką funkcję pozwala na maksymalne pochylenie fotela do samej leżącej pozycji. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie będą mogli przespać, bądź w wygodnej rozprostowanej pozycji(czytając książkę, oglądając film) zapomnieć o kilkunasto godzinnym locie. Obecnie w nowoczesny sprzęt wyposażone są cztery Airbusy A330.

Finnair

Początkowo nowe udoskonalenia fińska linia lotnicza zamierza wprowadzić projekt w klasie biznes na pokładach wszystkich samolotów obsługujących trasy długodystansowe. Jedynie trzy starsze maszyny wymieniane w roku 2015 na modele A350 XWB nie kwalifikują się do udziału w programu. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na ponad 29 milionów euro. Sam wiceprezes linii lotniczej, Anssi Komulainen przyznaje, że wprowadzanie nowoczesnych technologii i wszelkich usług polepszających samopoczucie pasażerów oraz komfort podróży to dobre zagranie na rynku pełnym konkurencyjnych propozycji. Fotele z funkcją „full-flat” z pewnością przyciągną klientów wymagających i zwracających uwagę na jakość proponowanych udogodnień.

Na dzień dzisiejszy tylko cztery maszyny fińskiej podniebnej firmy są wyposażone w tego typu siedzenia. Wybrany przez linie model to Contour Aerospace Vantage. Po rozłożeniu jest to płaskie łóżko o długości 200 cm i szerokości 58 cm (na wysokości ramion). Oczywiście samo przekształcenie fotelowej pozycji to nie wszystko, CAV posiada regulowany zagłówek, lampkę do czytania o specjalnym natężeniu światła oraz pakiet lotniczej rozrywki.

Realizacja programu „full-flat” to jeden z podstawowych elementów wprowadzania szerokich zmian i modernizacji przez linię lotniczą Finnair, która niedawno obchodziła swoje 90-ciolecie. Finnair pozostaje wciąż w czołówce najlepszych europejskich linii lotniczych, mimo iż jest jednym z najstarszych tego typu przewoźników. Kreatywne pomysły i nieustanne dążenie do doskonałości wciąż „uskrzydla” podniebnego staruszka (jedna z najstarszych linii lotniczych w Europie) nieustannie podnosząc jego popularność na całym świecie.

Finnair

Kategoria: Linie Lotnicze
TAG: